Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kocatepe’de törene katıldı

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümü kutlamaları için geldiği Afyonkarahisar’da Kocatepe’deki törene katıldı, sonrasında şehitlikteki mezarlara karanfil bıraktı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Kocatepe’de yapılan törene katıldı. Yılmaz, Zafer Turu’nda bisikletle Afyonkarahisar’dan İzmir’e Türk bayrağı götürecek sporculara bayrağı teslim etti. Sporcular da bayrağı öperek yola çıktı. Yılmaz, Atatürk Anıtı’na Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı çelengi koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın ardından garnizondan görevli bir subay Büyük Taarruz’u katılımcılara anlattı.

Tören sonrası Yılmaz, Büyük Taarruz’da şehit olan Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği’ni ziyaret etti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu programda saygı duruşunda bulunuldu, katılanlar İstiklal Marşı’nı okudu. Cevdet Yılmaz sonrasında Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleriyle şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x