Kadem’in uluslararası STK Ağı World Netwok, STK temsilcilerini İstanbul’da buluşturdu

KADEM ev sahipliğinde gerçekleşen programa bu yıl Bosna Hersek’ten Medica Zenica, Filistin’den Tamkeen ve Jerusalem Center for Women, Malezya’dan Purple Lilly, Gana’dan Gana Müslüman Kadın Dernekleri Federasyonu temsilcileri katıldı.

7 gün süren programda, ağa dâhil olan STK’ların temsilciler; kadın hakları, kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlallerinin önlenmesi, savunuculuk, liderlik, kaynak geliştirme gibi konularda alanında uzman isimlerle buluştu. Lobicilikten ekip yönetimine, kaynak geliştirmeden gönüllü yönetimine kadar STK’ların ihtiyaç duydukları alanlarda 6 farklı eğitim ve 2 farklı workshop düzenlendi.

Program çerçevesinde iyi uygulama örneği olarak KADEM Kadın Destek Merkezi ziyaret edildi. 

Turkish Coffee Talk etkinliklerinde ise Nun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Esra Albayrak “Dönüşüm Anında Kadınca Konum Almak” konulu, Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez ise “Diplomaside Kadın olmak ve toplumsal dönüşüme etkileri” konulu söyleşiler gerçekleştirildi.

 “Ağın Geleceği” toplantısında ise Word Network ağının bundan sonraki işleyişi masaya yatırılarak kısa ve uzun vadeli çalışma takvimi oluşturuldu.

Hem KADEM hem Türkiye adına bir ilkin gerçekleştirildiği WORLD Network ağı ile dünyanın farklı ülkelerinde kadına dair çalışmalar yürüten STK’ların kapasitelerinin artırılması ve tüm kadınların onurlarıyla güven içinde yaşayabileceği adil bir dünya inşa etmek amaçlanıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x