Kartepe’de Ders Zili Çaldı

 2023-2024 eğitim öğretim yılı Kartepe’de Dumlupınar İlkokulu’nda yapılan törenlerin ardından çalınan okul zili ile başladı.

Kartepe’de 2023-2024 eğitim öğretim yılı Dumlupınar İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından okul bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen törene Kocaeli Vali Yardımcısı / Kartepe Kaymakam Vekili Ekrem Çalık, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Arslan, Dumlupınar İlkokulu Müdürü Ahmet Öztürk birim müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

115 OKULDA EĞİTİM BAŞLADI

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, “Yeni bir eğitim öğretim yılına geçiyoruz. Bu coşku ve heyecanı birlikte yaşıyoruz. Yazın çocuklarımız tatil yaparken bizler görevimizin başındaydık. Yeni öğretim yılı hazırlıklarımızı yaptık. İlçemiz her geçen büyümektedir. İlçemiz genelinde 115 okul, 2150 öğretmen ve 30 bine yaklaşan öğrencisiyle yeni eğitim öğretime başladık. Çalışmalarımızın tek gayesi çocuklarımızın daha güzel yetişmesi içindir. Bu süreçte Kartepe Belediyemiz çok ciddi katkılar vermiştir. Kartepe Belediye Başkanımız Av.M.Mustafa Kocaman’ın şahsında tüm personele teşekkür ediyorum. Çocuklarımız daha mutlu, başarılı, geleceğe emin adımlarla gitmeleri için çalışıyoruz” dedi.       

 

GELECEĞİMİZ EVLATLARIMIZ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Teneffüs bitti, ilk ders başladı.

Yarınlarımızın en güçlü teminatı çocuklarımızın ilk gün heyecanını paylaşmak adına Dumlupınar İlkokulu’nda düzenlenen İlköğretim Haftası programına katıldık. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz ve değerli velilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor; başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

GÜZEL GÖSTERİLER

Dumlupınar İlkokulu 2/B sınıfı öğrencilerinden Talha Mert Işık, Hira Ayan ve Görkem Atalay, “Açıldı Okulumuz”, 2/C sınıfı öğrencilerinden Nisanur Yuca, “İlköğretim Haftası” şiirlerini okurken, Müzik öğretmeni Gizem Canpolat koordinatörlüğünde okul korosu sevilen türküleri seslendirdiler.

Dumlupınar İlkokulu 4/B sınıfı öğrencilerinden Ada Alan ve Betül Akmeşe, “Okulumuz” şiirini okurken, 5. sınıf öğrencilerinden Zeynep Hüma Poşul, teslim aldıkları eğitim bayrağını 1/B sınıfı öğrencilerinden Elif Büsra Poşul’a devretti. Matematik Öğretmeni Hüseyin Kulaksız koordinatörlüğünde Ortaokul Halk Oyunları ekibi “Dostluk Halayı” halk oyunu gösterisi büyük beğeni topladı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x