İsmail Küçükkaya: Ali Babacan, Hacer Foggo’yu arayıp “DEVA adına İzmir Büyükşehir Belediye adayı olun” demiş

Gazeteci İsmail Küçükkaya, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın CHP’nin İzmir’den aday göstermediği Hacer Foggo’ya İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifinde bulunduğunu duyurdu. Küçükkaya, “Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabule demem diyor” dedi. Küçükkaya, Foggo’yu arayan isimlerden birinin de TİP Başkanı Erkan Baş olduğunu belirterek “Şimdilik detayına giremem” dedi.

Küçükkaya Halk TV’de sunduğu “Yeni Bir Sabah” programında şunları kaydetti:

Özgür Özel, Hacer Foggo’yu aradı ‘Ben sizin aday olmanızı çok istiyordum Karaburun’dan aday olmanızı önermiştim fakat sonra itirazlar geldi’ demiş. Büyük olasılıkla Aylin Nazlıaka’nın itiraz etmiş ve Veli Ağbaba’nın da itiraz ettiği şeklinde Havcer Foggo’nun düşüncesi var. Bu görüşlerini Özel’le de paylaşmış. Hacer Foggo’nun gönlünü fena halde kırdılar. Hacer Hanım şunu söylüyor; ‘Parti beni aday göstermek zorunda değil ama önce beni aradılar, ağdalaştırıldınız dediler, sonra ilk yetkili organdan geçti beni arayanlar oldu sonra içeride türlü bahanelerden sonra benim adaylığım iptal edildi, kırgınım’ diyor. Bu birinci haber detayları var bende ama not aldım bunları ekranda söylemeyin dedi.

İkinci arayan çok çarpıcı, Hacer Foggo’yu dün arayanlardan biri DEVA Partisi lideri Ali Babacan olmuş. Babacan kendisinin ve partisinin ekonomi politikalarını hatırlatmış yoksulluk meselesinin bugünkü kötü ekonomi yönetiminden kaynaklandığını ifade etmiş, sonra sohbet içerisinde ‘Sizin yaşadığınız durumla ilgili bir değerlendirme yaptık, size bir teklifim var’ demiş. DEVA Partisi ali Babacan İzmir’den DEVA adına Büyükşehir Belediye adayı olun demiş. Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabule demem diyor. Ve Erkan Baş aramış. Detayına giremem.”

TIKLAYIN -CHP’de Hacer Foggo’yu adaylıktan eden sürecin ayrıntıları ortaya çıktı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x